top of page

Cihlářský a mramorový průmysl

Pokud se jedná o cihlářský nebo mramorový průmysl, tak transportní a procesové pásy vždy plně vyhovují speciálním požadavkům v těchto důležitých oblastech českého průmyslu.

Námi dodávané transportní a procesové pásy jsou spolehlivé a efektivní - v přenosu těžkých materiálů a vysokých požadavků v cihlářském i mramorovém průmyslu, stejně tak i ve zpracování a těžbě kamene.

Mramorový průmysl

Mezi výrobci cihel a střešních krytin se pohybujeme již od samého začátku založení, tedy od 90. let minulého století. Všechny požadavky, především velká odolnost vůči opotřebení, jsme a budeme vždy schopni řešit velmi účelně a spolehlivě.

 

Jsou zde používány především silné pásy na místa samotné výroby, najdeme však zde i strukturované pásy pro dopravu latí. S postupným zvyšováním nároků na přesnost se pomalu zavádí do všech výrobních provozů brousící stroje. S tím se pro nás rozšířila možnost dodávání všech druhů hnacích řemenů do těchto zařízení.

Cihlářský průmysl

Vysoká kvalita a přírodní stavební materiály jsou více než populární. Podlahovina v prestižních administrativních budovách, letištích, bankách a pojišťovacích společnostech je elegantně vypadající mramor nebo žula. Stěny, stropy a fasády budov jsou pokryty velice drahými kamennými panely.

 

Při výrobě mramoru - od řezání až po finální broušení - jsou používány vysoce moderní a efektivní zařízení. Většina těchto zařízení spoléhá na transportní a procesové pásy, které jsou na jedné straně robustní, ale na druhé straně musí být velice přesné.

Tyto transportní pásy:

  • mají nízkou hodnotu prodloužení SD (30-60 N/mm šířky), měřeno v 1% prodloužení při instalaci

  • jsou robustní kvůli jejich struktuře jednotlivých vložek, garantující hladkou a nepřerušovanou výrobu

  • mají stálou charakteristiku i při kolísání vlhkosti a teploty

  • jsou postranně ploché - i při velkých šířkách

  • jsou antistatické a elektrostatické

Stone Belt
Stone Belt
Stone Belt
Stone Belt
Stone Belt
bottom of page