top of page

Transportní pásy odolné vůči UV-C

UV-C-SterilAir.jpg

Vzhledem k tomu, že je velmi rychlá a snadno použitelná, dezinfekce UV-C hraje klíčovou roli v hygienické technologii. Dopravní pásy bez UV ochrany mají pouze omezené vlastnosti odolat této desinfekci. Vrchní vrstvy mohou rychle začít praskat a samotný dopravní pás se promění v hygienické riziko, které je kontaminované bakteriemi.


Všechny PVC a PU povrchy transportních a procesních pásů Transilon jsou vyrobeny s UV-stabilizující prvky. Předčasnému stárnutí v důsledku vlivu UV-C záření (s tvorbou trhlin a sklonem k prasknutí) je nyní spolehlivě zabráněno. Povrch pásu zůstává neporušený, není kontaminován a stále se snadno čistí.

UVC_KV_EN Uvod.jpg
UVC_Meat.jpg

Vzhledem k rostoucím požadavkům na hygienu a ochranu zdraví obecně se použité suroviny v posledních několika letech soustavně zlepšovaly. I když jsou pásy vystaveny UV-C záření, stabilita povrchu je mnohem větší a životnost je mnohem delší. V důsledku toho jsou procesy také spolehlivější. Při správném provozu se v důsledku toho výrazně sníží riziko kontaminace z dopravního pásu.
 

Dezinfekční systémy založené na UV-C se používají také v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, kde poskytují konkurenční výhodu, která by neměla být podceňována.

bottom of page